Parfüm Nereye Sıkılmalı

Parfüm Nereye Sıkılmalı

kalici

 

Kozmetik mağazalarında parfümeri ürün alırken hepimiz testerları bileğimizi sürerek kokunun tenimize uygun olup olmadığı deneriz.

steven

Fakat ünlü parfümör Steven Claisse bu uygulamanın koku seçerken belki yeterli olacağını fakat aldığımız ürünü günlük kullanımda bu şekilde kullanmanın pek de etkili olmadığını savunuyor.

Parfüm Neden Bileğe Sıkılır?

 

Aslında parfümü bileğe sıkmanın nabızın en yoğun hissedildiği bölge olmasıyla alakalı bir durumdur. Nitekim boynumuza sıkmamızın nedeni de bundan kaynaklanıyor. Fakat ABD merkezli kadın sağlığı dergisi Self’ e konuşan parfümör Steven Claisse bundan daha etkili bir nokta olduğunu deneyimlediğini açıkladı.

Parfümün Daha Kalıcı Olması için Nereye Sıkılması Gerekir?

 

Aslında parfüm nabızın en yoğun hissedildiği ve parfüm kokusunu vücut sıcaklığı ile yaymak için merkez nokta olduğunu yerin göbek deliği olduğunu belirtti.

Bu görüşe ünlü oyuncu Liv Tyler da katılıyor. Liv babası Steven Tyler’dan öğrendiği bir yöntem olan göbek deliğine koku sürmenin daha kalıcı olduğunu keşfetmiş. The Gloss dergisine verdiği röportajda, parmağına damlattığı bir damla parfümü birazını koltuk altlarına birazını da göbek deliğine sürdüğünü belirtmişti.

liv

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir