Online İngilizce Dil Eğitimi

Online İngilizce Dil Eğitimi

Bütün öğrencilerin korkulu rüyası haline gelen İngilizce dili, aslında korkulduğu gibide zor bir dil değildir. En iyi öğrenme yollarından biri online İngilizce eğitim veren sitelerdir. Her gün belirli saatlerde internet üzerinden normal sınıf tarzında dersler verilmektedir. Bazı ailelerinin öğrenme açısından ufak yaşta çocuklarını ücretli olarak İngilizce kurslarına göndermektedir. Bazı aileler ise kendi çabalarıyla bildiklerini öğretmeye çalışmaktadırlar, ama bunaldıkları zaman da özel ders seçeneğini seçerler. İletişim, bilim, ticaret, eğlence ve radyo alanlarında ulusal bir dildir. Her şeyden önce İngilizce öle 1-2 haftada veyahut 1 ayda öğrenilecek bir dil değildir. İngilizce öğrenmenin en temel öğelerinden biri dinlediğinizi ve okuduğunuzu anlamanız lazım. Öğrenmenin yaşı olmadığı herkes tarafından kabul edilse de ben başaracağım diye kendinizi hırslandırın. Birçok insan yorucu ve sıkıcı olduğu kanaatine vararak daha hiçbir yol kat edemeden pes ederler. Kendi kafasında ben İngilizceyi yapamam kurgusunu oluşturarak çalışmayı bırakır.

ingilizce

 

İlkokul sisteminde öğretmenler öğrencilere daha iyi öğrenmeleri için İngilizce günlük tuttururlar. Günlük tutan öğrenciler ayları, mevsimleri, günleri bilmiş olmaları gerekmektedir. Bazı insanlar ise öğrenme açısından İngilizce olan haberleri takip ederler. Ama öğrenmeniz için Haberlere göz atarken elinize not tutmak için kâğıt ve kalem bulundurun ve haberlerde dikkatinizi çeken konuları kâğıda not edip anlamlarına bakın. Hayatımızın her noktasında kullanılan teknolojik aletlere hıphızlı bir adım atmış bulunmaktayız. Bunun için eğer zamanım yok veya ücret konusunda sıkıntılarınız varsa internet üzerinden de dersleri takip edebilirsiniz. İnternetten takip emdeniz için illa bilgisayarınız olmanıza gerek yok, dersleri cep telefonu üzerinden de takip edebilirsiniz. İngilizce kelimeler ve cümleler kullanmaya çalışınız. Dinlediğiniz şeyleri kolay ve dikkatinizi çekebilecek konular seçiniz. Dinleyerek, İngilizce hikâyeler okuyarak, cümleleri bölerek, çalıştığınız konuyu tekrar ederek ve sevdiğiniz konulara çalışarak İngilizceyi öğrenebilirsiniz.

Şehrimize gelen yabancı turistler yolda bizi görüp adres sorduklarında onlara yardımcı olamayız ve mahcup hale düşeriz. Özelliklede bir iş sahibisiniz dükkânınız var gelen misafirleri ağırlamak ilk sizin görevinizdir. Bu noktada yabancı bir turist geldiğinde onlarla iletişime geçemez ve alışveriş yaptıramazsınız. Her noktada sıkıntı çekebileceğimiz bir dil olduğundan herkes tarafından öğrenilmesi gerekmektedir. Özelliklede çocuğunuzun ilerdeki eğitimde daha başarılı sıralara gelmesi için İngilizce kurslarına çocuğunuzu gönderiniz. İmkânınız yoksa da internet üzerinden başlatınız. Dikkat ettiyseniz yeni açılan işletmelerin isimlerinde hep yabancı isimler kullanılmaktadır. Eğer İngilizce bilmiyorsak gündelik hayatta çok zorluklar çekeriz. Türkiye’de olmamıza rağmen Türkçe kelimeleri bırakıp modernlik açısından İngilizce isimleri koyan insanlar oldukça fazladır. Gelişmişte olan bir ülke olabiliriz ama dilimizden de vazgeçmemeliyiz. Aksi takdirde Yapacağınız işin İngilizceyle alakası olmasa da yapılan iş başvuruşlarında yabancı dil ön plana konulmuştur. İngilizce, resmi dil haline gelmiş ve çoğunun ana dili haline gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir