Karısının Dostunu Öldürdü Alkışlandı.

Karısının Dostunu Öldürdü Alkışlandı.

Tekirdağ ‘ın Saray ilçesinde; Ayaspaşa Mahallesi Ardıç sokakta meydana gelen olayın detayları:

 

Tayfun V. 35 yaşında bir fabrikada vardiyalı işçi olarak çalışıyor. İşyerinde eşi Kader V. ‘yi telefonla arayarak sohbet ettiği esnada telefondan gelen erkek sesinden şüphelendi. İşyerinden erkenden ayrılarak saat 23:00 ‘de eve gitti. İki saat erken gelmişti. Anahtarıyla kapıyı açmaya çalıştığında açamadı, çünkü kapı arkadan kilitliydi ve anahtar üzerindeydi. Bir aksilik olduğunu sezdi. Israrla kapıyı çalmaya başladı. Uzun bir aradan sonra eşi kapıyı açtı. Neden geç açtığını sorduğunda lavabodaydım, dedi. 

Evin odalarını birer birer gezdi. Bu esnada eşide arkasından dolanıyor ve gitmesi için; süt lazım, çiğ köfte al da gel gibi bahaneler üretiyordu. Ona aldırmayıp aramaya devam etti. Sonunda çocuğunun odasındaki dolapta eşinin sevgilisi Serkan Sevim ‘i çömelmiş bir vaziyette bulan Tayfun V. olayı şöyle anlatıyor:

“Eşim ile 4 ay önce telefonuna gelen ‘Senden vazgeçemem, sensiz olamam’ gibi mesajlar nedeniyle tartıştık. Ben boşanmaya karar verdim. Çocuğumuz olduğu için barıştık. Dün gece işten 1 saat kadar erken geldim. Anahtarla evimin kapısını açmaya çalıştım ama arkasında anahtar olduğu için açılmadı. İçerden sesler geldiğini duyunca şüphelendim. Sonra kapıyı açtı, ‘Nerdesin?’ diye sorduğumda tuvalette olduğunu söyledi. Eşim beni evden göndermek için sürekli çiğ köfte, süt gibi şeyler istemeye başladı. Odalara baktığımda eşimin sürekli peşinden gelmesinden şüphelendim. Çocuğumuzun odasındaki dolapta tanımadığım çömelmiş bir şekilde bir erkeği saklanırken gördüm. Boğuştuk, eşim bana ‘Bırak gitsin’ diyordu. Birkaç kez sırtından yakaladığım adamı bıçakladım. Araya eşim girdi, yanlışlıkla onu da bıçakladım. Komşular geldi, elimden bıçağı verdim sonra da ‘Polis ve 112’ye haber verin’ dedim.”

Eşi Kader V. 4 Aylık Hamile olmasaydı onuda öldürebilirdi.

Komşuları ve Akrabaları Alkışlarla Uğurladı

Toplumumuzda evlilik kutsal bir kurum olarak görülmektedir. Bu nedenle toplum normlarına uymayan evlilik dışı ilişkinin cezası kutsala saygısızlık olarak değerlendirilir. Sonucu ölüm olsa bile alkışlanması Türkiye toplumunda norm-al karşılanmaktadır. Olayın bu şekilde sonuçlanmaması için ailenin telefona gelen mesaj yüzünden ilk tartışma anındaki aldıkları ayrılık kararını uygulamaya koymaları yerinde bir karar olurdu. Kaldı ki eşinin 4 aylık hamile olması bebeğin babasının kime ait olduğu sorununu doğuracaktır. Neyse ki tıp bu konuda DNA testi uygulamasını getirdi.

Bu tür olayların yaşanmaması için eğri oturup doğru düşünmek ve ölüme sebebiyet verecek hareketlerden kaçınmak gerekmektedir.

Katilin hiç mi suçu yok?

Can almanın hiç bir geçerli gerekçesi bulunmamakla beraber cinnet anı hafifletici unsurdur. Toplumdan da bu şekilde alkışlı teşvikler geldiği sürece ataerkil yetişen erkek birey kendinde insan öldürme kudretini bulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir