İnternetsiz Bilgisayara Framework Yüklemek

İnternetsiz Bilgisayara Framework Yüklemek

windows8

Özellikle Windows 8 kullanıcılarının yaşadığı bir sorundur .Net Framework 3.5 yüklemek. Windows 8 de maalesef bu yazılım kurulmamakta fakat .Net Framework 4.0 kendiliğinden yüklü gelmektedir. Kullandığımız bazı uygulamaları kurabilmek için .Net Framework 3.5 gerekmektedir. Bu uygulamayı internetsiz bir ortamda yüklemek için sırasıyla yapmanız gerekenleri aşağıdaki yazdım…

offline Net-framework-3.5

İlk Yöntem:

1: Windows 8 DVD dinizi bilgisayara yerleştirin.

2: ARA butonundan cmd yazarak çıkan Komut İstemini sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır,diyoruz.
3: DVD nizin bulunduğu dizinin adı ben de G: yazıp entera basıyoruz. Sizde farklıysa siz kendi DVD sürücünüzün harfini yazıp entera basın.

4: Sizde de G: ise aşağıdaki kodu olduğu gibi yazıyoruz .DVD sürücünüzün harfi farklı ise “/Source:G:\” yazan kısmı sizin sürücünüzün harfiyle değiştiriniz.

dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:G:\sources\sxs /LimitAccess

İkinci Yöntem:
Bu işlemi DVD ‘nizi takıp mausenuza sağ tıklayıp Kişiselleştir > Denetim Masası > Program Kaldır > Windows Özelliklerini Aç Kapat ‘dan .Net FrameWork 3.5 ve 4.5 kutucuklarını işaretleyerekde yapabilirsiniz.

İki yöntemi de kullanabilirsiniz.Her iki işlem sonucu da biraz uzun sürüyor… Ben ilk yöntemin biraz daha kısa sürdüğü kanaatindeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir