2018 Yılbaşı Kutlamaları Yasaklandı

2018 Yılbaşı Kutlamaları Yasaklandı

 

Halkın huzurlu bir yeni yıl geçirmesi için kutlama yapılmayacak, denildi.

Beyoğlu, Beşiktaş ve Taksim ‘de yılbaşı kutlamak yasaklandı. Emniyet Müdürlüklerinden yapılan açıklamaya göre; alanlara ve meydanlara toplanmak yasak , topluca girişler polis ekipleri tarafından engellenecek.. 

 

 

Daha Katı Yasaklar Getiren Ülkeler:

Brunei, Tacikistan, ve Somali ‘de yılbaşı kutlamaları yasaklandı. Kutlayanlara 5 yıl hapis cezası verilecek.

 

YILBAŞI KUTLAMALARINI PROTESTO EDEN HİNDİLER VİDEO

 

Milli Eğitim “Okullarda Yılbaşı Kutlanmayacak”

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından okullara resmi yazı gönderilerek yılbaşı etkinliklerinin düzenlenmemesiyle ilgili uyarıda bulunuldu. Milli piyango satışlarının özendirildiği ülkemizde Milli Eğitim tarafından “olumsuz davranışlara sevk edebilecek ya da özendirebilecek, eğlence, şans oyunu, çekiliş ve yılbaşı adı altında öğrencileri ekonomik durumlarına göre farklı algılara sokabilecek etkinliklerden kaçınılması” belirtildi.

 

okullarda yılbaşı kutlama yasağı

Ülkemizde yeni yılın kutlanması uzun yıllardır süre gelen bir adet aslında. Fakat İslam dinince kutlanmıyor. Nasıl ki bir Hristiyan namaz kılmıyorsa bir Müslüman da yılbaşı kutlamak istemiyor. Buraya kadar her şey normal. Ama Hristiyan ülkelerde namaz kılmak yasaklanmadığı için, yılbaşı kutlamalarına da yasaklar getirmek uygun bir davranış olarak değerlendirilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir