SETGEM SOMA EKAT EĞİTiM MERKEZİ

FAALİYET:

SETGEM, 1965 yılında Soma’da 85 evler diye bilinen lojmanların 2 bloğunda faaliyete geçirilmiş olup, bugünkü tesislerin 1975 yılından itibaren kısım kısım inşaatı bitirildikçe eğitim hizmetlerine  yeni binalarda devam edilmiştir.

60.000 m² lik bir alanda 17.000 m² si kapalı alan olmak üzere tesis edilen merkezimiz, ülkemizdeki en büyük, Avrupa’nın da sayılı, hizmet içi eğitim tesisleri arasındadır.

Kuruluşundan 1986 yılına kadar Fransız Elektrik Kurumu (EDF)’nin ekolünde kalan, daha sonraları da ABD ve Kanada Elektrik Enerjisi alanındaki hizmet içi eğitim sistemlerin benimsenmesiyle bugünlere gelinmiştir.

Şuan kendi uzman kadromuz ve ARGE’mizle şirketimize yönelik eğitim programları revize edilip geliştirilmekte ve uygulanmaktadır.

Tesislerimizde yer alan temel Eğitim binalarından 3’ü Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksek Okuluna yönetim kurumumuzca 10 yıllığına kullanım amaçlı tahsis edilmiştir.

Halen bir temel eğitim binamızdaki 12 sınıfımız ve tesislerimizde bir konferans salonu ve birde sınav salonunda eğitim hizmetlerimizi yürütmekteyiz.

110 odamızda aynı anda 220 kursiyerimizi misafir edebilmekteyiz.

Yılda ortalama 2000 elemanın tesislerimizde eğitimini gerçekleştirmekteyiz.

Tesislerimizde kapalı alanların dışında Hat Bakım, Trafo Bakım ve diğer branşlara da hizmet verebilecek, yaklaşık 20.000 m² lik uygulama sahalarımız bulunmaktadır.

Bunlar ;

− 3 Adet 154 kV EİH direğinden oluşan 250 metreli 477 MCM iletkenli bir havai hat

− 10 MVA lık güç trafolu 154 kV luk tam donanımlı trafo fideri

− 750 m lik, OG yeraltı kablo şebekesi

− 34 direkli, 2 dağıtım trafolu OG /AG şebekesi ve kök binası

− Topraklama Tesisleri ölçümleri için tasarlanmış ızgara ağ sistemi

 

Eğitim davranış değişikliğine sebep olmak adına yapılan sistemli faaliyetler bütünüdür.

                    Müdürlüğümüzde eğitime katılan kursiyerlerimiz yakından takip edilmekte eğitim öncesi ve eğitim sonrası değerlendirme anketleri yapılmaktadır. Bu amaçla ölçme ve değerlendirme servisimiz kurulmuş olup çalışmalarımızın daha titiz ve sağlıklı yürütülmesi sağlanmıştır.

Çalışmalarımız neticesinde özellikle temel eğitimlerde eğitim programlarımızın özellik ve niteliği açısından öğretim kurumlarından farklı konular kapsaması, ön değerlendirmelerde ve eğitim sonu değerlendirmelerimiz arasında,  büyük farklar olmasına neden olmaktadır.  Bu bizim için olumlu bir grafiktir. Ayrıca işbaşı eğitimi süresinde de bunu teyit edebiliyoruz.

Tekâmül eğitimlerinde ise, durum biraz farklı. Özellikle kursiyer profilinin yaş ortalaması ve hizmet yılının yüksek olmasından eğitimdeki bozucu dış faktörleri iyileştirme oranında, daha titiz davranmaktayız. Talep ve istekler farklı olabiliyor. Yetişkinlerin eğitimlerinde sadece eğitimin kalitesi yeterli olmayıp kursiyerlerimize sunduğumuz 3 öğün yemek, tahsis ettiğimiz oda ve ortak yaşam alanları kalitesi de büyük etkendir. Müdürlük olarak Başkanlığımız ve Genel Müdürlüğümüzün hep var olan desteği ile bunların üstesinden gelebiliyoruz. Sonuçta da tekâmül eğitimlerinde de temel eğitimlerdeki verimi alabilir düzeye geldik.

Şu hususu hiçbir zaman göz ardı etmemeliyiz Soma’da uzun süreli eğitimler (2–6 hafta arası) ağırlıklı olarak yapıldığından kursiyerlerimize her zaman en iyi hizmeti vermek zorundayız. Sonuç olarak Şirketimizin iş kazası istatistiği ve enerji inkita oranları incelendiğinde iyi bir noktada olduğumuz söylenebilir.

SOMA ELEKTRİK TEKNOLOJİLERİ GELİŞTİRME VE EĞİTİM

TESİSLERİ İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

SOMA  EĞİTİM MERKEZİ

etgemd@teias.gov.tr

ALAN KODU : 0 236

ADI SOYADI ÜNVANI HARİCİ TEL
Hayrullah SARAÇ Müdür  613 11 48
İlhan YAVUZ Müdür Yardımcısı  613 22 70
Özer ERDOĞMUŞ Teknik Şef  613 20 00 / 107
Arzu Hülya DAVUTLU Şef  613 20 00 / 110
Santral  613 20 00
Faks  613 31 31

DERSLER HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ve SINAVDA ÇIKABİLECEK SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

98 üzerine düşünceler “SETGEM SOMA EKAT EĞİTiM MERKEZİ

 1. Sayra sanli

  Lise olarak elektronik bolumu mezunuyum.meslek yuksek okulundanda endustriyel elektronik mezunuyum lise weya 2 yillik mezunu olarak bolumum geregi ekat belgesini alabilirmiyim illa elektrik bolumu olmasi sart mi elektronik bolumu uymaz mi cwp wersinez sewinirim

  1. admin Yazının Yazarı

   Elektronik bölümü mezunu EKAT belgesi başvurusu kabul edilmez. Ancak Mesleki (Çıraklık) Eğitim Merkezleri tarafından verilin Elektrik Ustalık belgesi alırsanız EKAT başvurusu yapabilirsiniz.Belge almak isteyen kişiler bağlı bulunduğu il(ilçe) merkezlerinde başvuruda bulunurlar.Kanun ve yönetmeliklere göre kişi doğrudan ustalık sınavına alınır veya ustalık belgesi verilir.

 2. Murat

  Ben sadece endüstri Meslek lisesi elektronik bölümü nu bitirdim EKAT için başvuru yapabiliyormuyum acil cevaba ihtiyacım var teşekkür ederim

  1. admin Yazının Yazarı

   Hayır başvuramazsınız. Elektronik 1kV üzerini kapsamayan bir daldır. EKAT ise Kuvvetli Akım belgesidir.

 3. Serhat Ekin

  Merhaba admin 2014 yılında 34,5 kv ekat belgesi aldım belgemi yükseltmek istiyorum 5 yılın dolmasını mı beklemeliyim yoksa şimdi istesem yükseltebilir miyim belgeyi

  1. admin Yazının Yazarı

   Sevgili Serhat;
   İstediğin zaman yükseltebilirsin. Ne kadar erkan yükseltme imkanın varsa ona göre davran. Zira kanunlarımız günden güne değişiyor. Yerinde olsam en kısa sürede yeni belgemi alırdım

 4. Yvzr yvz

  Hocam elektrik ön lisans mzunuyum ekat belgesi almak için bireysel başvuru yapabiliyormuyuz yoksa bir elektrik şirketi aracılığıylamı başvuru yapıyoruz. ?teşşekürler

  1. admin Yazının Yazarı

   Kişisel başvurular kontenjanlarda açık kalırsa yani şirketlerden talep az olduğu bir dönemde değerlendiriliyor. Yani çok beklemeniz gerekebilir. En iyisi bir şirket tarafından gönderilmenizi sağlamanız.

 5. Adem

  Slmlar admin benmi 2009 yilindan beri 34.5 ekat belgem mevcuttur. Bu belgenin her 5 yilda bir yenilenmesi gerekiyor. Sizden alinan 154 belgesininde her 5 yilda bir yenileme zorunlulugu varmidir.Ayrica ekat tamamlamaya gelerek belgemi 154 olarak degistirmem munkunmu. Ve egitim masraflariyla kac saatlik bir egitim almam gerekiyor. Tesekkur ed3rim

  1. admin Yazının Yazarı

   Evet 5 yılda bir Tekamül eğitimi adı altında eğitimler verilerek belgenizi yenileyebilirsiniz.
   34,5 kV olan belgenizi 154/380 kV belgeye yükseltmek için yine 2 haftalık bir saha eğitimi alacaksınız. Ders ortamına girmeden sahada verilen bir eğitimdir. Masrafları yine telefonla öğrenebilirsiniz.

   İletişim bilgileri için aşağıdaki sayfayı inceleyiniz.
   http://www.alperweb.com/setgem-soma-ekat-egitim-merkezi/

   Tekamül eğitimi dediğimiz saha eğitimi hakkında daha fazda bilgi ve görsel içeriklere ulaşmak isterseniz.
   BURADAN: http://www.alperweb.com/hat-bakim-ekibi/

 6. süleyman kel

  slm ben ön lisans elektrik bölümü mezunuyum bazı bölümlerin uygun olmadığını biliyorum benim diplomamda bölüm sadece elektrik yazıyor ekat belgesi almaya uygunmudur. teşekkür ederim.

  1. admin Yazının Yazarı

   Enes bey 36 kV belgemi 154 kV belgemi gerekiyor size. Her birinin verildiği yerler ve ücretleri farklı

 7. Yasin Yılmaz

  kolay gelsın elektrık elktronık mezunuyum. ustalık belgemde var. ekat almam ıcın sartlar nelerdir.. kurum harici tek katılım oluyormu kursa ? ucret ne kadar ve taksit le ödeme sansımzı var mı acaba .sımdıden tesekkur ederım

  1. admin Yazının Yazarı

   Merhaba Ahmet Bey;
   Yazımızın en altında bulunan iletişim numaralarıyla görüşünüz. Dahili numara 110 yardımcı olacaktır.

 8. Yakup

  Mrblar bn izmir isiklar egitim merkezinden 34.5 kv ekat belgesi aldim 2014 yilinda simdi bu 34.5 kvlik belgemi 154 kvya cikarmak icin kac gun kursa gelmwm gerekir

   1. admin Yazının Yazarı

    Fikri değilde ben yardımcı olmaya çalışayım 🙂
    Soma Eğitim merkezinden EKAT belgenizi alabilirsiniz. Sitemizde iletişim numaralarını bulabilirsiniz.

 9. Mustafa

  Merhaba adamın adım Mustafa 2012 kasım ayında 34.5kva ekarte belgem var o tarihten itibaren özel bir dağıtım şirketinde çalışıyorum belgemi yükseltmek istiyorum 154kva belgesi alırsam 34.5kva belgem iptal olurmu

 10. Rıfat ilkay

  Ben önlisans mezunuyum hes lerde çalışmak için hangi belge almam gerekiyo yoksa ekat yeterlimi kaç tl masrafı ve hangi illerde. Nevcut tokat a yakın olarak TEŞEKKUR EDERİM

 11. Anıl Kızıldağ

  Merhabalar. Anadolu teknik lisesi elektrik elektronik teknolojileri alanı elektrikli ev aletleri bölümünden mezun oldum. Ekat belgesi almam mümkün müdür acaba bilgi verir misiniz?

 12. oğuz yorğun

  selamlar İsmin Oğuz Akhisarlıyım. 07.2012 yılında şahsi başvurumla ekat belgesi aldım.

  belgemi tamamlama kursuyla 154 kv ya yükseltmek istiyorum. fakat 3 senedir ben bir türlü

  şirket bulamadım. acaba eğitim merkezi ne gitsem bana şirket bulma konusunda bana

  yardımcı olabilirler mi ?

  1. admin Yazının Yazarı

   Kamu sektörü olduğu için özel şirketlerle pek muhattap olacağını zannetmiyorum. İkna kabiliyetinizi kullanarak belki kendinize bir seçenek bulabilirsiniz.

 13. mustafa

  Alper bey ben suan şanlıurfa son sınıf ögrencisıyın ve bu ekat cıkarmak ıstıyorum araştırmalarıma göre mezun olmam lazım o kısmı anladımda yani bu bizi görecegimiz ders ve kurslardan sonra bizi sınava tabii tutacaklar bu sınav veya sözlü zormu yani yada söyle söyliyim.GECEMEZSEK alamazmıyız ekat yani bize orda yardımcı olurlarmı yani ben gelmeyi düsünüomda acaba gecemem die tedirginlik oluyo bende .

  1. admin Yazının Yazarı

   Sınav yazılı olarak yapılır. Geçemeyeceğiniz kadar zor bir sınav değildir. Son haftaki dersleri dikkatli dinlerseniz zaten sınavla ilgili ipuçları veriliyor.

 14. Y.emre

  KOLay gelsin. Eüaştan aldığım 154kv ekat belgem var. Bunu teiaş ekat belgesine dönderebilirmiyim. Kaç gün sürer ücreti ne kadar bilgi verirseniz sevinirim. Ekat belgemi kasım 2016 da aldım

  1. admin Yazının Yazarı

   Hiç bir şey yapmanıza gerek yok. Aldığınız belge TEİAŞ ‘da da geçerli olacaktır. Bir ihtimal 14 günlük bir tekamül eğitimi isteyebilirler. Onunda fazda masraflı olacağını sanmıyorum

 15. oğuz can

  mrb benim 154 kw keban eüaşdan aldım2015 yılında ama TM TRAFO egitimi olmadı için tm’lerde çalışamıyorum. acaba ben şirket tarfından başvuru yapılsa sadece trafo egıtı alıpda. çalışabilirmiyim acaba?

 16. Oguz

  Bi sorum daha olacakta biz tm egitimi icin trafo egitimi icin şahsi olarak başvuru yapabilirmiyim. Yoksa şirket uzerinden mi başvuru yapmaliyim tm egitimi icin 2 haftalik egitimis yanlis degilsem…

  1. admin Yazının Yazarı

   Hayır yanlış biliyorsunuz 2 haftalık değil. 2 haftalık eğitim önceden 30 kV belgesi olan personel için geçerli. Önce belgeniz yoksa bir eğitim dönemi tamamen gitmeniz gerekli. Şirket başvuruları daha önceliklidir. Bireysel başvuruya bu sene içinde olumlu yanıt gelmez.

 17. Senol

  Elektirik elektronik teknoloji elektrikli ev aletleri mezunuyum esat belgesi alabilirmiyim. Alabilmem için ne yapmalıyım

  1. Senol

   Elektirik elektronik teknoloji elektrikli ev aletleri mezunuyum ekat belgesi alabilirmiyim. Alabilmem için ne yapmalıyım cevap alabilirmiyim

   1. admin Yazının Yazarı

    2009 yılı öncesi “Elektrik” Bölümü mezunları
    2009 yılı sonrası Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin, Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanından: Yüksek Gerilim Sistemleri, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü ve Endüstriyel Bakım Onarım, bölümlerinden herhangi birinden mezun olanlar
    Meslek Yüksek Okullarının “Elektrik”, “Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı” ile “Elektrik ve Enerji” bölümlerinden herhangi birinden mezun olanlar, (Denklik belgesi ibraz edilmesi şartı ile diğer elektrik-elektronik bölümü mezunları da katılabilir)
    Yukarıda Bahsi geçen bölümlerde ustalık belgesi olanlar

  2. admin Yazının Yazarı

   2009 yılı öncesi “Elektrik” Bölümü mezunları
   2009 yılı sonrası Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin, Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanından: Yüksek Gerilim Sistemleri, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü ve Endüstriyel Bakım Onarım, bölümlerinden herhangi birinden mezun olanlar
   Meslek Yüksek Okullarının “Elektrik”, “Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı” ile “Elektrik ve Enerji” bölümlerinden herhangi birinden mezun olanlar, (Denklik belgesi ibraz edilmesi şartı ile diğer elektrik-elektronik bölümü mezunları da katılabilir)
   Yukarıda Bahsi geçen bölümlerde ustalık belgesi olanlar

 18. Ahmet

  Lise: Bölüm elektrik elektronik
  Dal:ses ve goruntu sistemleri
  Ön lisans: Bölüm :Elektrik ve enerji Dal:Altarnatif enerji kaynaklari
  Ekad belgesi alabilirmiyim

 19. Erkan

  Admin iyi çalışmalar ben lise elektrik elektronik endüstriyel onarım bakım bölümü mezunuyum ve yüksek okul san elektronik teknolojileri bölümü mezunuyum.. Bende 34.5 ekat var suan ben 154 kw ekat alabilir miyim???

 20. ahmet alı karadeniz

  ben 2017 mezunuyum elektronık dalından gunes panellerı bakım ve onarımı ıcın benden ekat belgeı ıstıyorlar bunun ıcın hangı ekat belgesınıu almalıyım tesekkurlr

 21. taylan

  merhaba rüzgar gülü santralinde danışman olarak çalışıyorum statümü değiştirmek istiyorum düz lise mezunuyum mesleki açık öretim okusam belge alma hakım varmı burdakilerin elgesi en büyü 1000 wat sanırım ustalık alma şansım yok nasıl bir okul okumamı tafsiye edersiniz ilginize teşekürler iyi calışmalar

  1. admin Yazının Yazarı

   Açık öğretim diplomaları kabul edilmiyor.
   2. öğretim elektrik bölümü (2 yıllık) okursanız alabilirsiniz.

 22. Ömer

  Herkese merhaba öncelikle yukarıdaki numarayı aradım santral çıktı bi yere bağladı ve telefonu açan Yok öncelikle onu belirtmek istiyorum . Hocam şimdi ben endüstri meslek lisesi elektrik elektronik pano montörlüğü mezunuyum sınavsız geçiş ile biyomedikal okudum ve şuan önlisans biyomedikal mezunuyum ekart belgesi alabilir miyim ??

  1. admin Yazının Yazarı

   2009 yılı öncesi “Elektrik” Bölümü mezunları
   2009 yılı sonrası Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin, Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanından: Yüksek Gerilim Sistemleri, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü ve Endüstriyel Bakım Onarım, bölümlerinden herhangi birinden mezun olanlar
   Meslek Yüksek Okullarının “Elektrik”, “Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı” ile “Elektrik ve Enerji” bölümlerinden herhangi birinden mezun olanlar, (Denklik belgesi ibraz edilmesi şartı ile diğer elektrik-elektronik bölümü mezunları da katılabilir)
   Yukarıda Bahsi geçen bölümlerde ustalık belgesi olanlar

  1. admin Yazının Yazarı

   2009 yılı öncesi “Elektrik” Bölümü mezunları
   2009 yılı sonrası Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin, Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanından: Yüksek Gerilim Sistemleri, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü ve Endüstriyel Bakım Onarım, bölümlerinden herhangi birinden mezun olanlar
   Meslek Yüksek Okullarının “Elektrik”, “Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı” ile “Elektrik ve Enerji” bölümlerinden herhangi birinden mezun olanlar, (Denklik belgesi ibraz edilmesi şartı ile diğer elektrik-elektronik bölümü mezunları da katılabilir)
   Yukarıda Bahsi geçen bölümlerde ustalık belgesi olanlar

 23. Ömür

  İyi günler hocam ben endüstri meslek lisesi elektrik elektronik pano montörlüğü bölümü mezunuyum , sınavsız geçiş ile biyomedikal okudum şuan önlisans biyomedikal mezunuyum ekar alabilir miyim ? Lise diplomasıda bende duruyor orijinal diploma fotokopi değil lise diploması üzerine alabilir miyim ? Alabilsem bile kamuda özelde sorun olur mu ?

  1. admin Yazının Yazarı

   Başvurunuz kabul edilir ve belgenizi alabilirseniz her hangi bir sorun olmaz ne özelde ne de kamuda.
   Listede hangi bölümlerin başvuru yapabileceği açıkça belirtilmiş. Bölümünüz uyuyorsa başvuru yapabilirsiniz.

 24. Hüseyin

  Merhabalar öncelikle bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. Ben 2004 yılı meslek lisesi elektronik bölümü, 2011 yılı mekatronik öğretmenliği mezunuyum. Ekat belgesi almak istiyorum ve alabilirmiyim? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin Yazının Yazarı

   Mekatronik için Ankara Gölbaşında bulunan eğitim merkeziyle bir görüşmenizi tavsiye ederim. Setgem Soma ‘nın başvurunuzu kabul edeceğini pek zannetmiyorum sitedeki iletişim numaralarından arayıp bilgi alabilirsiniz.

 25. Emre

  Sa.ben liseden elektrik pano montörlüğü okudum .2 yillik da elektronik haberleşme önlisans mezunuyum. Ekat belgesi için başvuru yapabilirmiyim.

 26. Engin

  Mrb.
  Şirketim bana 380 kV ekat belgesi almak istiyor.Egitim merkezini aradim fakat açan olmadi.Ögrenmek istedigim şu;en yakin 380 kV kursu ne zaman “”buyuk ihtimalle kontenjan dolmuştur”” ve yilda kaç defa 380 kV kursu açiliyor.
  Teşekkürler..

   1. Engin

    Slm,

    380 kV ile 154 kV arasındaki iş bulma imkanları arasındaki fark nedir?
    Soma ve Kumburgaz’ı aradığımda 154 kV hepsini kapsıyor dediler.Fakat bazı şirketler 380 kV ekat belgesi şartı arıyorlar.Hangisine inanacığımı şaşırdım.Ya da bilmediğim şeyler var.Bu konuda bilgilerinizi paylaşırmısınız.

    Ayrıca; 154 kV ve 380 kV yı sadece soma veriyor demiştiniz fakat Kumburgaz la olan görüşmemde kendilerinin de 154 kV yı verdiklerini söylediler.Acaba şuan Kumburgaz dan da 154 kV verilmeye mi başlandı?

    Bilgileriniz bizim için çok önemli ve bizimle paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar.

 27. Ramazan

  Admin 5ay once kurs ucretini yatrdim hala bi bilgi haber yok kursa ne zaman cagralcgmz hakknda bilgimiz yok yarsmci olabilirmsn

 28. Zafer Nizamoğlu

  Merhaba,
  2010 yılında 154 kv ekat belgesi almıştım.Belge yıpranıp kullanılamaz hale geldiği için değiştirmek istiyorum.
  Acaba gerekli evrak ve işlemler nelerdir? Bilgi verebilirseniz sevinirim.İyi çalışmalar…

 29. Engin

  Merhaba endüstri meslek pano monütörlüğü mezunuyum 2 yıllık elektrik enerjisi iletim dağıtım teknikerliği okuyorum Hale’n okul bitmedi en fazla kaç kv kadar belge alabilirim teşekkürler

 30. Engin

  Merhaba endüstri meslek pano monütörlüğü mezunuyum 2 yıllık elektrik enerjisi iletim dağıtım teknikerliği okuyorum Hale’n okul bitmedi en fazla kaç kv kadar belge alabilirim teşekkürler

 31. Taylan

  Merhaba aöf elektrik enerjisi üretim iletim ve dağıtımı bölümü mezunuyum rüzgar gülerinde calışmak için ekat alabilirmiyim

 32. barış

  admin merhabalar ben acıkogretım fakultesı elektrık ıletım dagıtım bolumunden mezunuyum cıkarabılırmıyız sırket benı gonderecek kafamda soru ısaretı kalmasın

 33. Serdar

  Selamun aleykum bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim. Ben elektrik elektronik mühendisiyim sirket beni ekat belgesi almam icin soma ya gonderecegini soyledi fakat arastirdigim kadariyla muhendisler almiyor ama sirket illa alacaksin diyor ne yapmam lazim bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim.

  1. admin Yazının Yazarı

   Araştırmalarınız yanlış. Mühendislerde EKAT belgesi alıyor. Şalt sahalarına ya da her hangi bir yüksek gerilim tesisine girebilmeleri için bu belgeye sahip olma zorunluluğu var. Aksi taktirde her hangi bir iş kazası durumunda şirket sorumlu kalıyor ve cezai işleme maruz kalmamak için bu belgeyi sizi aldırmak zorundalar.

  1. admin Yazının Yazarı

   36,5kV EKAT belgesine sahip olduğunuzu SETGEM / SOMA eğitim merkezine bildirip başvurunuzu yazınız. 15 günlük bir saha eğitimi alarak belgenizi yükseltebilirsiniz

 34. Engin

  İyi günler hocam. Ben 154/380 yüksek gerilim belgesi almak istiyorum kurs eğitim dönemleri hangi tarihler arasında ? Yakın dönem tarihi ne zaman ilginize teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

yada

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir