Sandıklardaki Plakasız Araçlar

Türkiye bu plakasız araçları konuşuyor
Sosyal medya, oy kullanılan okulların bahçesinde ve yakınlarında park halinde bekleyen plakasız araçların fotoğraflarını konuşuyor.

Oy verme işlemi tüm yurtta devam ederken, okulların bahçesinde ve yakınlarında görüntülenen plakasız araçlar tartışma yarattı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, CHP İstanbul İl Başkanı’na yaptığı açıklamada plakasız araçların kendilerine ait olmadığını söyledi.

İZMİR’DE DE GÖRÜLDÜ

Plakasız araçlar İzmir’de de görüldü.

Narlıdere Arkas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesinde plakasız Renault Symbol gri bir arac bulundu. Vatandaşlar durumu polise bildirdi ancak olay üzerinden dakikalar geçmesine rağmen herhangi bir işlem yapılmadı.

ANKARA:

Seçim işlemi başladığı andan itibaren Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok okulun önünde plakasız araçlar dikkat çekmeye başladı. Siyasi parti yetkilileri duydukları kaygıları seçim kurullarına ve valiliklere bildirdi. Oyların bu araçlarla taşınacağı ve hile yapılacağı yönünde kaygılar taşıyan siyasi parti temsilcilerinin görüştüğü İstanbul Valiliği, araçlardan haberdar olmadıklarını bildirirken, il ve ilçe seçim kurulları da, söz konusu araçlarla oyların taşınmayacağını bildirdi.

Eskişehir yine aynı görüntüler:

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Okul bahçelerinden plakasız araç ihbarları geliyor. Vatandaslarımdan dikkatli olmalarını istiyorum” diye tweet attı.

İstanbul ile Ankara başta olmak üzere birçok kentte oy kullanılan okulların bahçelerinde bekleyen plakasız araçlar dikkat çekiyor. HDP’liler araçlara ilişkin girişimlerde bulunurken, CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu ise, okul önlerinde bekleyen araçların fotoğraflarını paylaşarak, “Plakasız araçları polise sordum, bizim değil dediler… Neden plakasız dedim… Kem-küm ettiler, araştırıyoruz” dedi.

İstanbul Gaziosmanpaşa 23 Nisan İlköğretim Okulu’nun bahçesinde plakasız bir araca yurttaşlar tepki gösterince, araca polis sahip çıktı:

Bismil Fatih Anadolu lisesi bahçesinde plakasız zırhlı araç:

Bismil Ziya Gökalp İlkokulu önünde plakasız akrep tipi zırhlı araç:

İstanbul Maltepe’de Kadir Rezzan Has, Prof. Dr. Abdullah Türkoğlu ve Gülsuyu İlkokulu:

Bağcılar/Kirazlı İlköğretim Okulu’nda da plakasız araçlar:

İstanbul Sarıyer Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ön ve arka plakasız araçlar:

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

yada

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir